תחומים רופאים טיפולים מידע למטופלים medica הסיפור של מדיקה - medica כניסת רופאים
רח' הברזל 28 רמת החייל, ת''א
2147*

שחרור תעלה קרפלית

תופעה של עקצוץ, כאב והרגשת נימול בשורש כף היד

מהי תסמונת התעלה הקרפלית

תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) הינה תסמונת של לחץ על העצב המדיאני באזור שורש כף היד. העצב המדיאני הוא אחד משלושת העצבים העיקריים של היד ותפקידו להביא תחושה מהאגודל והאצבעות הסמוכות לו, וכן, להפעיל את השרירים המניעים את האגודל לתנועות מסויימות.

אופן ביצוע הטיפול

שתי שיטות לניתוח: ניתוח פתוח וניתוח סגור.

הניתוח הפתוח מבוצע בהרדמה מקומית או אזורית, ובו מבצעים חתך אורכי בכף היד עצמה. בכדי להגיע אל התעלה הקרפלית מתבצע חיתוך של הרקמות התת עוריות ועמוק יותר חותכים את הרצועה הקרפלית, ובכך מגדילים את נפח התעלה, והלחץ מהעצב המדיאני יורד. בסיום הניתוח מניחים מספר תפרים עוריים וחבישה מרופדת. ההחלמה מהניתוח הפתוח לתסמונת התעלה הקרפלית (CTS) אורכת בין מספר שבועות למספר חודשים. בתקופה הראשונה לאחר הניתוח ישנה רגישות מעל הצלקת הניתוחית ולאחר מספר שבועות נותרת רגישות מינימלית באזור כרית כף היד עד להחלמה המלאה.

בשיטה "הסגורה" מחדירים צינורית ומכשיר אופטי לתוך התעלה ומשחררים את העצב בלי לחתוך את העור. השיקום וההיבט האסתטי בניתוח הסגור, עולים על השיטה "הפתוחה".

סימפטומים

התלונה השכיחה ביותר בתסמונת התעלה הקרפלית (CTS) היא תחושת נימול, שריפה, כאב באחת או יותר מהאצבעות המעורבות. הכאב יכול להיות מוקרן לאמה, לזרוע ואף לכתף ולצוואר. בתחילה, הסימפוטמים באים וחולפים. בשלב מאוחר יותר מופיעים כאב ונימול קבועים, שאף מעירים משינה. לעיתים ניעור ועיסוי היד עוזרים להקלה זמנית בכאב. בשלב מתקדם, מופיעה חולשה בתנועות האגודל ובכוח האחיזה שלו בנוסף לפגיעה התחושתית שיכולים להתבטא בנפילת חפצים וחוסר תפקוד תקין של כל היד.

הכנות לקראת הטיפול

אין צורך בהכנות מיוחדות.

רוצה עוד פרטים?
השאירו שם ומספר טלפון ונחזור בהקדם.
מומחים בתחום
לחצו כאן להוראות הגעה מלאות